اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ اسفند
كنترل مستمر تردد ناوگان حمل بار در ايام پيك تردد مهرماه
.

مديرعامل سازمان مديريت حمل و نقل بار شهرداري اصفهان از كنترل مستمر تردد ناوگان حمل بار در ايام پيك تردد مهرماه خبر داد و گفت: هماهنگي با اتحاديه‌ها و تعاوني‌هاي فعال در حوزه جابه جايي نخاله‌هاي ساختماني و فرآورده‌هاي بتني جهت فعاليت نكردن در ساعات پيك مدارس يكي از وظايف سازمان در ستاد مهر است.

مجيد طهماسبي در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهار كرد: يكي از وظايف سازمان مديريت حمل و نقل بار در ستاد مهر شهرداري اصفهان، حضور دو  اكيپ نظارت و بازرسي سازمان در محل‌هاي اعلام شده از سوي ستاد است.

وي افزود: بر اساس دستورالعمل ستاد مهر، نماينده سازمان بار در مركز كنترل ترافيك حضور خواهد داشت و جهت رصد خودروهاي باري و اعلام تخلفات صورت پذيرفته به حوزه بازرسي و كنترل نظارت جهت پيگيري براي رفع گره‌ ترافيكي احتمالي حوزه بار "ميز بار" ايجاد خواهد شد.

مديرعامل سازمان مديريت حمل و نقل بار شهرداري اصفهان از برگزاري 47 دوره آموزشي ناوبران ناوگان حمل بار درون شهري خبر داد و گفت: از تابستان سال 1394 تاكنون 47 دوره آموزش جهت ناوبران ناوگان حمل بار درون شهري با هدف ارتقاي سطح دانش و مهارت رانندگان برگزار شده كه در آن شش هزار و 127 ناوبر در اين دوره‌ها شركت كرده و در مجموع 79 هزار و 651 نفر- ساعت دوره آموزشي برگزار شده است.

وي با بيان اينكه در خصوص افزايش بهره‌وري و ارتقاي درآمد شاغلان حمل و نقل عمومي با حضور كارشناسان ارشد سازمان حمل و نقل بار و كالاي درون شهري شهرداري اصفهان آموزش‌هايي ارائه مي‌شود، افزود: آموزش‌هايي در خصوص معاينه فني و نحوه نگهداري خودرو و شناخت آلودگي‌هاي زيست محيطي خودروها از ديگر سرفصل‌هاي دوره‌هاي آموزشي ناوبران ناوگان درون شهري به شمار مي‌رود.

طهماسبي تصريح كرد: در اين دوره‌ها توسط كارشناسان پليس راهور در خصوص دلايل تصادفات رانندگي، روش‌هاي پيشگيري و ارتقاي مهارت رانندگي همچنين جداول تخلفات راهنمايي و رانندگي آموزش داده مي‌شود.

وي نقشه‌خواني شهر، شهرشناسي همچنين آشنايي با كاركرد تجهيزات حمل و نقل هوشمند توسط اساتيد معاونت حمل و نقل و ترافيك را از ديگر سرفصل‌هاي دوره‌هاي آموزشي ناوبران حمل بار عنوان كرد و گفت: آشنايي با اصول ايمني حمل بار و نحوه بستن بار همچنين كمك‌هاي اوليه در سوانح رانندگي و امداد و نجات و آشنايي با اصول حفظ بهداشت شغلي توسط كارشناسان امداد و نجات هلال احمر در اين دوره‌ها آموزش داده مي‌شود.

مديرعامل سازمان مديريت حمل و نقل بار شهرداري اصفهان تصريح كرد: آشنايي با اصول امنيتي و حفاظتي بار و كالا توسط كارشناسان پليس آگاهي، آموزش قوانين و تشريح مقررات حمل بار، تشريح شيوه نامه سازمان توسط كارشناسان ارشد سازمان مديريت حمل ونقل بار و كالاي درون شهري شهرداري اصفهان از ديگر مواردي است كه در دوره‌هاي آموزشي به ناوبران حمل بار و كالاي درون شهري آموزش داده مي‌شود.

 
تاریخ:
1398/06/26
تعداد بازدید:
92
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.