اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ اسفند
مدير منطقه سه شهرداري اصفهان خبرداد:
اجراي 90درصد از فاز نخست حمام خسرو آقا

مدير منطقه سه شهرداري اصفهان گفت: مراحل بازسازي حمام خسرو آقا با ساخت چهار حوض و قسمتي از گرمخانه و خزينه انجام شده و بازسازي ديگر بخش‌هاي اين حمام منوط به آزادسازي قسمتي از خيابان حكيم است.

 حسين كارگر در گفت وگو با خبرنگار ايمنا با اشاره به طرح‌هاي عمراني در حال انجام در منطقه سه، اظهار كرد: سال گذشته بازسازي فاز نخست حمام خسرو آقا با اعتباري بالغ بر 400 ميليون تومان آغاز شد و اكنون مراحل تكميلي اين فاز در حال انجام است.

وي با بيان اينكه حمام خسرو آقا يكي از بناهاي مربوط به دولتخانه صفوي حمام خسروآقا است، افزود: مراحل بازسازي حمام با ساخت چهار حوض و قسمتي از گرمخانه و خزينه انجام شده و بازسازي ديگر بخش‌هاي اين حمام منوط به آزادسازي قسمتي از خيابان حكيم است.

مدير منطقه سه شهرداري اصفهان خاطر نشان كرد: حمام شاهزاده‌ها از ابنيه‌هاي تاريخي دوره صفويه است كه عمليات استحكام بخشي از ديواره‌ها، كاشي‌كاري، سبك سازي سقف و ايزولاسيون آن انجام شده، مرحله تزئينات و رنگ آميزي اين بنا نيز در حال اتمام است و با نصب تاسيسات برودتي عمليات بازسازي اين بنا خاتمه پيدا مي‌كند.

كارگر با اشاره به بازسازي محور مياني چهارباغ عباسي، تصريح كرد: هزينه كلي انجام اين پروژه 55 ميليارد ريال است كه فاز نخست آن از ميدان امام حسين (ع) تا قبل از حوض خيمه گاه با نصب سنگفرش و ايجاد آبراهه و حوض مياني به پايان رسيده است، احياي فاز دوم اين محور از خيمه گاه تا مقابل خيابان خيمه گاه نيز در دست اقدام است.

وي با بيان اينكه موزه هنرهاي معاصر يكي ديگر از بناهاي تاريخي دوره صفوي و جزء دولتخانه صفوي است، افزود: مرمت گالري شماره چهار اين موزه شامل جمع آوري تاسيسات، مرمت و رنگ آميزي با هزينه‌اي بالغ بر دو ميليارد ريال در دستور كار شهرداري منطقه قرار گرفته است.

مدير منطقه سه شهرداري اصفهان با بيان اينكه مناسب سازي در مكان‌هايي با اختلاف سطح انجام مي‌شود، عنوان كرد: اين اختلاف سطح براي عبور معلولان و نابينايان مشكلاتي را به همراه دارد و باتوجه به اهميت اين موضوع هرساله بودجه‌اي براي مناسب‌سازي در نظر گرفته مي‌شود.

كارگر افزود: عمليات مناسب سازي ميدان امام(ره)، خيابان‌هاي سروش، فردوسي، خيابان و بوستان مشتاق جزو برنامه‌هاي سال جاري منطقه قرار گرفته و اجرايي شده است.

تاریخ:
1398/06/24
تعداد بازدید:
124
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.