اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ اسفند
تمام مدارس بايد از آتش نشاني تاييد ايمني دريافت كنند
گلابي:

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان با تاكيد بر اينكه تمام مدارس بايد تاييد ايمني را از آتش نشاني دريافت كنند، گفت: در ساختمان‌هاي مسكوني كه تبديل به مدارس غيرانتفاعي شده، بايد دقت و نظارت بيشتري در رعايت نكات ايمني نسبت به ساختمان‌هاي احداث شده با كاربري مدرسه انجام شود.

 محسن گلابي در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهار كرد: لازم است آموزش و پرورش نظارت‌هاي خود را بر رعايت نكات ايمني در مدارس افزايش دهد.

وي با بيان اينكه قبل از بهره‌برداري از ساختمان مدارس جديدالاحداث بايد تاييد ايمني آن از سازمان آتش نشاني دريافت شود، تصريح كرد: در تمام مدارس بايد خاموش كننده‌هاي دستي پودر شش كيلويي و گاز كربنيك چهار كيلويي به تعداد لازم و با فاصله‌هايي كه حداقل 22 متر در يك واحد است، تعبيه شود.

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان ادامه داد: قرقره‌هاي آتش نشاني متصل به آب شهر يا منبع ذخيره مجزا و پمپ مستقل در فواصل لازم بنا بر ضرورت و مساحت و بر اساس تشخيص كارشناسان آتش نشاني بايد در مدارس قرار گيرد.

وي افزود: اگر در مدارس از بخاري‌هاي نفتي و گازي استفاده مي‌شود، بايد حتي‌الامكان وسايل گرمازا در فاصله نيم متري از دودكش مربوطه نصب شود و بخاري‌ها در تماس با پرده‌ها و ساير اجسام قابل اشتعال قرار نگيرد؛ بخاري‌ها بايد در سيني‌هاي مخصوص قرار گرفته و در سطح شيب‌دار نباشد.

گلابي تاكيد كرد: لازم است شهروندان و خانواده‌هاي دانش‌آموزان نيز نسبت به ايمني مدارس حساس بوده و اگر مواردي از نقص ايمني را مشاهده مي‌كنند، حتماً از مدير مدرسه پاسخ خواسته و پيگير اين موضوع باشند.

وي تصريح كرد: هر مدرسه بايد به وسايل و تجهيزات ايمني و بهداشت عمومي مناسب مجهز و براي مقابله با خطرات و حوادث احتمالي اوليه مجهز باشد.

تاریخ:
1398/06/28
تعداد بازدید:
67
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.