اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ اسفند
در خواست شهردار از شهروندان براي تردد با حمل و نقل عمومي
ستاد مهر شهر اصفهان آغاز به كار كرد

شهردار اصفهان با درخواست از شهروندان براي تردد با مترو گفت: استفاده مسافران از مترو تاثير مستقيم بر كاهش آلودگي‌ها و تعديل ترافيك، تغيير فضاي شهر و تسهيل در رفت و آمدها دارد.

 به گزارش خبرنگار ايمنا، قدرت الله نوروزي صبح امروز-پنجشنبه 28 شهريورماه- در آيين آغاز به كار ستاد مهر شهر اصفهان، اظهار كرد: بر اساس روال هر ساله برنامه ستاد مهر در چنين ايامي آغاز مي‌شود تا با ايجاد هماهنگي دقيق بين همه دستگاه‌ها به ويژه آموزش و پرورش، مدارس، دانشگاه‌ها، پليس و سيستم حمل و نقل شهري، بتوانيم با تامين نيازهاي آمد و شد دانش آموزان و دانشجويان شاهد نظم دقيقي در سطح شهر و دستاورد شايسته آسايش و آرامش براي خانواده ها باشيم.

وي افزود: شهرداري اصفهان بر اساس رسالتي كه بر دوش دارد در راستاي ايجاد امكانات لازم براي تسهيل رفت و آمد همراه با اطمينان، زمينه‌هاي مناسب را فراهم كرده است.

شهردار اصفهان گفت: با راه‌اندازي خط يك مترو، امسال به طور جدي‌تر از همه كساني كه در مسير اين خط هستند خواهشمنديم برنامه ريزي‌ها به گونه اي انجام شود تا همه بتوانند از مترو استفاده كنند.

وي افزود: همچنين از دانشجويان دانشگاه اصفهان، صنعتي اصفهان، دانشگاه هنر، و ديگر دانشگاه ها و مدارسي كه در مسير اين خط قرار دارند انتظار داريم از مترو استفاده كنند.

نوروزي با بيان اينكه از هفته آينده فعاليت‌هاي آموزشي آغاز مي‌شود، اضافه كرد: تا روز گذشته روزانه 70 هزار مسافر با مترو جابه جا مي‌شدند و اين آمار بر اساس تجربه سال گذشته از ابتداي مهر ماه به بيش از 100 هزار نفر در روز مي‌رسد، اما ظرفيت مترو از اين بيشتر است.

وي تصريح كرد: اگر چه در ساعات پيك، ممكن است مترو شلوغ باشد، اما مي‌توانيم با تدابيري ظرفيت حمل و نقل مسافر با مترو را افزايش دهيم، هر مسافري كه با مترو حركت كند، تاثير مستقيم بر كاهش آلودگي‌ها و تعديل ترافيك، تغيير فضاي شهر و تسهيل در رفت و آمدها دارد.

نوروزي افزود: از مديراني كه مدارس آنها در مسير مترو قرار دارد خواستاريم اوليا را به سمتي هدايت كنند كه فرزندان آنان از مترو استفاده كنند.  

300 دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسراني اصفهان اضافه مي‌شود 

وي با بيان اينكه از ابتداي مهرماه يك هزار و 200 اتوبوس در كنار مترو به مردم خدمات رساني مي‌كند، گفت: تعدادي از اين اتوبوس‌ها امسال بازسازي شده‌ است، در تابستان امسال 900 اتوبوس در خدمت حمل‌و نقل شهري بود كه تعداد 300 دستگاه اتوبوس تا ابتداي مهر به اين تعداد اضافه مي‌شود.

شهردار اصفهان گفت: تاكسيراني نيز با برنامه ريزي‌هايي كه براي خدمت رساني با عنوان سرويس مدارس، انجام داده‌ است، به كمك حمل و نقل عمومي خواهد آمد، بنابراين از كساني كه مسئول اداره امور مربوط به سرويس مدارس هستند نيز مي خواهيم كه اين سرويس‌ها را با مترو هماهنگ كنند تا افراد در ايستگاه مترو پياده و مجددا در ايستگاه مترو سوار شوند.

 نوروزي تاكيد كرد: اين اقدام نيازمند همكاري و هماهنگي همه نهادها به خصوص پليس راهور است زيرا پليس راهور محور استقرار نظم در رفت و آمد شهري است، همچنين آموزش و پرورش نيز بايد همكاري‌هاي لازم را داشته باشد زيرا همه نهادها و سازمان‌ها بسيج مي‌شوند تا در خدمت آموزش و پرورش قرار بگيرند.

وي اظهار اميدواري كرد: با مجموعه اين همكاري‌ها بتوانيم شاهد شهري باشيم كه در آن دانش آموزان و دانشجويان در عرصه اجتماع با سبكي دقيق و منظم در ساعات معين در كلاس‌ها حضور پيدا مي‌كنند. 

به گزارش خبرنگار ايمنا؛ صبح امروز ستاد مهر شهر اصفهان با حضور شهردار، اعضاي شوراي اسلامي شهر اصفهان، مدير كل آموزش و پرورش استان، رييس كل ناجا و سايران مسئولان و مديران شهري آغاز به كار كرد.

همياران پليس، پليس‌هاي مدرسه، بازرسان سرويس‌هاي مدارس، گروه دوچرخه سواري طاها، پليس دوچرخه سوار راهور، پليس موتور سوار راهور، يگان كنترل راهور، پليس كنترل نامحسوس، يگان امداد و گشت نيروي انتظامي، پليس پيشگيري، مركز مديريت و كنترل ترافيك، سامانه متحرك ثبت تخلفات، بازرسي و نظارت تاكسيراني، تاكسي بانوان، سرويس ويژه معلولان، خودروهاي ون سرويس مدارس، سازمان مديريت حمل و نقل كالاها، اداره كل پيشگيري از تخلفات شهري، بازرسان شركت واحد اتوبوسراني، سامانه اتوبوس تندرو، اتوبوس مدرسه، خودرو ويژه خط كشي خيابان، در اين مراسم با اجراي رژه، براي آغاز سال تحصيلي اعلام آمادگي كردند.

تاریخ:
1398/06/28
تعداد بازدید:
45
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.