اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۹ آذر
دولت حمايت كند همه موتورسيكلت‌هاي شهر برقي مي‌شود
صلواتي:

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار اصفهان با تاكيد بر لزوم حمايت دولت براي اجرايي شدن طرح «بفرماييد موتور برقي»، گفت: براي اجرايي شدن اين طرح مقرر شده دولت، تسهيلات ويژه‌اي به شركت‌هاي مربوطه ارائه كند، اما اجراي اين تسهيلات تا كنون عملياتي نشده است.

 عليرضا صلواتي اظهار كرد: در چند سال اخير پيگيري‌هاي زيادي براي اجراي طرح «بفرماييد موتور برقي» با همكاري چند شركت برند داخلي معتبر از جمله كوير موتور، جهان رو و ديگر برندهاي معتبر داخلي انجام داده است و مقرر شده اين شركت‌ها تعداد انبوهي موتور برقي به همراه تسهيلات، به مردم ارائه كنند.

وي تصريح كرد: حدود 30 تا 40 درصد اين تسهيلات به صورت وام قرض‌الحسنه است كه همراه با خدمات پس از فروش به خريداران ارائه مي‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار اصفهان تصريح كرد: براي اجراي كامل طرح «بفرماييد موتور برقي» وجود ايستگاه‌هاي شارژ در بخش‌هاي مختلف مركزي و تاريخي شهر لازم است كه به همين منظور 50 ايستگاه شارژ طراحي شده تا پس از اجرايي شدن اين طر ح و برپايي ايستگاه‌ها دغدغه شارژ براي متقاضيان موتورهاي برقي وجود نداشته باشد.

وي با اشاره به نوسانات ارزي در سال‌هاي اخير اظهار كرد: نوسانات ارزي كه در دو سال اخير بر جامعه سايه افكنده، باعث افزايش دو تا سه برابري قيمت موتورهاي برقي شده است از اين رو با افزايش موانع موجود در تامين مواد اوليه، شركت‌ها نيز از توليد انبوه اين موتورها خودداري مي‌كنند، به همين علت اجرايي شدن اين طرح نيز در اين دو سال به تعويق افتاده، اما پيگيري‌ها در خصوص توسعه استفاده موتورهاي برقي همچنان ادامه دارد.

صلواتي گفت: افزايش قيمت‌ها نه تنها بر شركت‌ها بلكه برتوان خريد مردم نيز تاثير گذاشته و باعث كاهش تقاضا شده است، اما دنبال اين هستيم كه طرح خوب و جامعي در اين رابطه همانند طرح بفرماييد دوچرخه، به مردم ارائه شود.

وي خاطرنشان كرد: اگر دولت حمايت كند كه صرفاً مادي و اعتباري نيست و بيشتر در حوزه سياستگذاري و تسهيل ورود مواد اوليه و برطرف كردن موانع توليد در كارخانجات است، قول مي دهيم با هماهنگي نهادهاي فرداستي از جمله استانداري اصفهان، نيروي انتظامي و صداسيما همه موتورهاي شهر برقي شوند، اين هدف دور از دسترس نيست و تجربه آن در ديگر كشورهاي در حال توسعه با موفقيت انجام شده است.

تاریخ:
1398/03/21
تعداد بازدید:
97
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.