اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد
مديرعامل سازمان سرمايه‌گذاري شهرداري اصفهان:
بخش خصوصي در "مگاپروژه‌هاي شهرداري اصفهان" مشاركت كند

مديرعامل سازمان سرمايه‌گذاري و مشاركت‌هاي مردمي شهرداري اصفهان گفت: برنامه عملياتي و استراتژيك سازمان سرمايه‌گذاري شهرداري اصفهان امسال در حوزه‌هاي مختلف مورد نظر مديريت شهري و با قابليت استفاده از بخش خصوصي خواهد بود.

 شهرام رييسي ، اظهار كرد: سال گذشته با يك برنامه مبتني بر برنامه سنجش‌پذير شهردار اصفهان حركت كرده و توانستيم بخشي از اهداف تعريف شده را محقق كنيم.

وي با اشاره به اولويت‌هاي سرمايه‌گذاري در سال 98، تصريح كرد: در سال‌جاري با توجه به ساختار حاكم بر شهرداري اصفهان از نظر حركت و تأكيد شهردار اصفهان مبني بر حركت بر اساس برنامه سنجش‌پذير در تلاش براي آماده ساختن برنامه عملياتي و استراتژيك جهت سازمان سرمايه‌گذاري شهرداري اصفهان هستيم كه البته سرفصل‌هاي آن آماده شده و در حال نهايي شدن است.

وي با بيان اينكه بخشي از فعاليت‌هاي سازمان سرمايه گذاري و مشاركت‌هاي مردمي شهرداري اصفهان پيرامون حوزه صنعت ساختمان به صورت سنتي است، گفت: براساس جهت‌گيري انجام شده در سال گذشته به سمت فعاليت‌هاي ورزشي، فرهنگي و ساير حوزه‌هايي كه مي‌تواند در افزايش رفاه مردم و شهروندان مؤثر باشد با استفاده از ظرفيت‌هاي بخش خصوصي حركت خواهيم كرد.

رييسي تاكيد كرد: بايد فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري توسط مناطق 15 گانه شهرداري اصفهان شناسايي و اعلام شود تا از طريق جذب سرمايه‌گذار به اهداف مورد نظر دست يابيم.

وي ادامه داد: سال گذشته سازمان سرمايه گذاري و مشاركت‌هاي مردمي شهرداري اصفهان در بخش‌هايي مانند احداث سينما در منطقه 15 شهرداري اصفهان، زمين‌هاي ورزشي در منطقه 10 شهرداري و همچنين حوزه‌هاي خدمات شهري از جمله تصفيه‌خانه‌هاي اصفهان فعاليت‌هايي را دنبال كرد.

مديرعامل سازمان سرمايه‌گذاري و مشاركت‌هاي مردمي شهرداري اصفهان با اشاره به پروژه‌هاي مشاركتي بزرگ مقياس در شهر گفت: به طور طبيعي براي اجراي بخشي از پروژه‌هاي بزرگ يا به اصطلاح «مگاپروژه‌هاي شهرداري اصفهان» نيازمند مشاركت با بخش خصوصي هستيم، از اين رو سال گذشته براي تعدادي از پروژه‌هاي بزرگ از توان بخش خصوصي استفاده كرديم.

وي خاطرنشان كرد: در حوزه حمل ونقل، پروژه بسيار عظيمي با استفاده از ظرفيت و توانمندي بخش خصوصي بنا بر نياز شركت واحد اتوبوسراني و معاونت حمل ونقل و ترافيك شهرداري اصفهان دنبال شده كه در روزهاي آينده قرارداد آن با سرمايه گذار بخش خصوصي منعقد خواهد شد.

رييسي با اشاره به سرمايه‌گذاري‌ها در مسير رينگ چهارم شهر اصفهان اظهار كرد: احداث رينگ چهارم به دليل ورود بسياري از خودروهاي سنگين به مناطق شهري از جمله 10، 15 و 14 يك معضل اساسي در شهر اصفهان است كه در دوره جديد مديريت شهري مورد توجه قرار گرفت و با حمايت و تاكيد شهردار اصفهان تاكنون پيشرفت خوبي داشته است.

وي ادامه داد: در حال شناسايي زمينه‌هاي سرمايه‌گذاري رينگ چهارم شهر هستيم تا بتوانيم در حاشيه اين رينگ از ظرفيت‌هايي كه ايجاد خواهد شد به نفع شهر و شهروندان استفاده كنيم.

مديرعامل سازمان سرمايه‌گذاري و مشاركت‌هاي مردمي شهرداري اصفهان با بيان اينكه در سال گذشته علي‌رغم شرايط سخت اقتصادي، سازمان سرمايه‌گذاري شهرداري اصفهان موفق شد قراردادهاي بسيار خوبي را با حجم ريالي حدود 500 ميلياردتومان منعقد كند، گفت: علاوه بر حجم ريالي، نوع و تركيب اين پروژه‌ها در بخش‌هاي مختلف حائز اهميت است.

تاریخ:
1398/01/25
تعداد بازدید:
83
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.