اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۷ تير
چهل سالگي...
ناصري: آزادي اقوام، مذاهب و اديان؛ مهمترين دستاورد انقلاب

يك فعال سياسي اصلاح طلب گفت: ايجاد احساس مشاركت در حوزه هاي سياسي و اجتماعي كشور مهمترين دستاورد انقلاب اسلامي در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي آن است.

 

عبدالله ناصري با بيان اينكه مشاركت مردم در مسائل سياسي و اجتماعي كشور تا حدودي با مسائل موجود در مملكت متفاوت است اظهار كرد: در جامعه اين باور كه ملت در تصميمات سياسي و اجتماعي كشور دخيل است وجود دارد كه البته تا حدودي هم قابل قبول است و واقعيت دارد و مردم حق مشاركت در مسائل سياسي و اجتماعي كشور را دارند.

 وي افزود: آزادي اقوام، مذاهب و اديان يكي ديگر از مواردي است كه در جمهوري اسلامي به آن توجه زيادي شد و اين در حالي است كه رژيم گذشته توجه چنداني به اين مسئله نداشت و بارها بسياري از مذاهب و اديان را مورد تنبيه قرار داده بود.

ناصري ادامه داد: توجه به آزادي اقوام و مذاهب در جمهوري اسلامي ايران يكي از مهمترين دستاوردهاي حقوق بشري انقلاب اسلامي محسوب مي شود و البته اين توجه تا حدي است كه اين مسئله در قانون اساسي نيز مطرح شده است.

اين فعال سياسي اصلاح طلب خاطر نشان كرد: با اين وجود براي قضاوت منصفانه بايد ديد كه عملكرد مسئولان بر اساس قانونِ آزادي اقوام و اديان در قانون اساسي به چه شكل بوده است و آيا رويكرد آنها با هدف خبرگان از قرار دادن اين قانون در قانون اساسي يكي بوده است يا خير.

ناصري اظهار عقيده كرد: به نظر مي رسد تفاوت فاحش و قابل توجهي ميان اصل مذكور قانون اساسي و عملكرد مسئولان در دو دهه اخير در جمهوري اسلامي ايران وجود دارد كه بايد علت‌هاي مختلف آن از همه جوانب سنجيده شود؛ چرا كه حقوق انساني كه براي ساكنان ايران در قانون اساسي در نظر گرفته شده است در بسياري از موارد مورد توجه واقع نمي شود.

تاریخ:
1397/11/18
تعداد بازدید:
69
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.