اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد
تغيير رويكرد شهرداري اصفهان در هفته فرهنگي قابل تقدير است/ لزوم توجه به پلاسكوهاي اصفهان
استاندار اصفهان:

استاندار اصفهان در خصوص تغيير رويكرد شهرداري اصفهان در برگزاري هفته فرهنگي اصفهان گفت: اين اقدامي قابل تقدير بود و همين انتظار را از شهرداري اصفهان داشتيم.

 عباس رضايي صبح امروز (يكشنبه) با حضور در هفتاد و سومين جلسه علني شوراي اسلامي شهر اصفهان ضمن تبريك اعياد شعبان با بيان اينكه ضرورت تعامل، هماهنگي و همدلي در جهت افزايش و خدمت به مردم جزء وظايف اصلي مسئولان است اظهار كرد: نمي‌توانم خوشحالي خود را از هماهنگي و يكپارچگي و هم افزايي اعضاي شوراي شهر با يكديگر و با شهرداري اصفهان كتمان كنم و تشكر مي كنم كه با هماهنگي، شورايي متفق و هماهنگ داريد.

وي افزود: استمرار تعامل و هماهنگي را از همه اعضاي شوراي شهر خواستارم چرا كه حفظ اتحاد و انسجام مورد انتظار مردم استان اصفهان است.

استاندار اصفهان با توصيه‌اي به اعضاي شوراي شهر و مديران شهرداري گفت: ضروري است كه از حاشيهها پرهيز كنيد، به ويژه در شرايطي كه از كاه كوه مي‌سازند و بعضاً در فضاي مجازي به اين امر دامن مي‌زنند.

وي با بيان اينكه شوراها نماد مشاركت مردم در اداره شهر و كشور هستند ادامه داد: در حال حاضر 87 درصد از جمعيت استان اصفهان را شهرها تشكيل مي‌دهند كه توسط شوراها اداره ميشوند، طبيعي است كه شهرداري و شوراي شهر اصفهان به عنوان كلانشهر استان مورد توجه بيشتري قرار دارد.

رضايي با بيان اينكه مديريت شهري اصفهان، نيروهاي امدادي و مردم اصفهان در كمك به مناطق سيل زده كشور گل كاشتند افزود: همه اين نيروها نماد انسان دوستي مردم اصفهان هستند و از حضور امدادگرانه همه اين افراد در همه مناطق سيل زده معمولان، پل دختر و اهواز قدرداني مي‌كنم.

وي ادامه داد: بهتر است تسهيلاتي براي كساني كه در مناطق سيل زده فعاليت دارند در نظر گرفته شود تا بتوان مهرباني را بيش از گذشته انتقال داد.

استاندار اصفهان با بيان اينكه استان اصفهان نيز از بارش‌هاي الهي بي نصيب نبوده و در يك روز همزمان در همه مناطق استان سيل، برف و طوفان را تجريه كرديم ادامه داد: مديريت بحران در استان بسيار عملكرد مناسبي داشت و همه خطرات احتمالي را به خوبي پشت سر گذاشتيم.

وي با بيان اينكه نيروهاي امدادي از استان اصفهان علاوه بر استان‌هايي كه به عنوان وظيفه پيشنهاد شده است در استان گلستان نيز فعاليت داشته‌اند افزود: مهرباني مردم اصفهان بار ديگر به منصه ظهور گذاشته شد.

انسجام در ابعاد فني و ساخت و ساز جدي گرفته شود

رضايي با بيان اينكه با تدابير انجام شده سيل در دهاقان، اصفهان و سميرم مديريت و حداقل خسارات را بر جاي گذاشت افزود: اما بايد توجه داشته باشيم كه ما نيز از خطرات سيل مصون نخواهيم ماند و بايد انسجام در ابعاد فني در ساخت و ساز را جدي بگيريم و با هر گونه تخلف در اين زمينه برخورد شود.

وي با بيان اينكه بر اساس اخبار رسيده، برخي از مادي‌هاي شهر اصفهان بسته شده است ادامه داد: بررسي‌ها صورت گيرد و در صورت صحيح بودن اين اخبار اقدامات مورد نياز براي جلوگيري در كمترين زمان ممكن انجام شود.

استاندار اصفهان با بيان اينكه پلاسكوهاي استان اصفهان در شهر اصفهان، فولادشهر، خميني شهر و ... بايد شناسايي شود افزود: بايد قبل از هر گونه حادثه‌اي اقدامات پيشگيرانه انجام شود.

وي با بيان اينكه صدا و سيماي اصفهان بايد در آموزش همگاني ايستايي ساختمان‌ها، سيل و آتش سوزيها ورود جدي‌تري داشته باشد اضافه كرد: شهرداري در اين زمينه ارائه آموزش به شهروندان را در دستور كار قرار دهد و براي اين امر آتش نشاني از ظرفيت خوبي براي آموزش برخوردار است.

رضايي با بيان اينكه مسيل‌هاي شهر اصفهان بايد شناسايي شود اضافه كرد: بازگشايي و ساماندهي مسيل‌ها براي جلوگيري از مخاطرات احتمالي امري ضروري است.

وي با بيان اينكه همه نهادها و سازمان‌ها بايد نسبت به حمايت از بخش خصوصي براي توسعه استان اصفهان همكاري داشته باشند ادامه داد: بعضا به جاي خصوصي سازي، خصولتي سازي را انجام داده‌ايم، بايد مشكلات بخش خصوصي را درك كنيم و براي رفع آن اقدام جدي صورت گيرد.

استاندار اصفهان با بيان اينكه شوراهاي اسلامي شهرها مي‌توانند تعامل و همدلي در بين استانهاي حوضه آبريز زاينده رود را ايجاد كنند افزود: براي اين امر پيشنهاد مي دهيم هر نهاد با نهاد مربوطه در چهار استان تعامل داشته باشد تا فضاي همدلي ايجاد شود.

وي با بيان اينكه بايد در حوزه مصرف بهينه آب فرهنگسازي ادامه داشته باشد افزود: براي اين امر بخش خصوصي و سمن‌ها فعاليتهاي خوبي را انجام داده‌اند كه نيازمند همراهي دستگاهها و سازمان‌هاي اجرايي نيز هستند.

رضايي رعايت كامل ضوابط محيط زيست در حوزه شهري را امري ضروري دانست و ادامه داد: براي توسعه شهر بايد اين امر مورد توجه ويژه قرار گيرد تا دچار چالش‌هاي بيشتري در حوزه محيط زيستي نشويم.

لزوم به روز رساني مطالعات زيست محيطي و طرح جامع شهري اصفهان

وي با بيان اينكه انجام مطالعات زيست محيطي و مطالعات طرح جامع شهري بايد به روز رساني شود، ادامه داد: از شوراي شهر و شهرداري اصفهان نيز درخواست دارم در حوزه ترافيك برنامه‌ريزي بهتري داشته باشند و در راستاي ايجاد زيرگذر و روگذرها برنامهريزي بهتري داشته باشند.

استاندار اصفهان با بيان اينكه بايد درخواست‌هاي به روز شهروندان مورد توجه باشد ادامه داد: سن جامعه رو به افزايش است و بهتر است به مطالبات شهروندان توجه بيشتري شود.

وي با بيان اينكه ايجاد خط دو و سه شهرداري اصفهان بايد در اولويت قرار گيرد ادامه داد: بهره‌برداري از اين طرح ميتواند توليد درآمد داشته باشد ضمن اينكه براي ترافيك و اقدامات زيست محيطي تاثيرات مثبت فراواني دارد.

رضايي ضمن قدرداني از شهرداري اصفهان به دليل فعاليت‌هاي انجام شده در حوزه ديپلماسي بينالمللي تصريح كرد: بهتر است كه توسعه اين روابط را در شهرهاي خواهر خوانده نيز داشته باشيم.

وي صرفه‌جويي در همه بخشها را از تاكيدات خود دانست و ادامه داد: مصرف بهينه درآمدها را بايد در دستور كار قرار دهيم.

استاندار اصفهان در خصوص تغيير رويكرد شهرداري اصفهان در برگزاري هفته فرهنگي اصفهان نيز گفت: اين اقدامي قابل تقدير بود و همين انتظار را از شهرداري اصفهان داشتيم.

تونل سوم كوهرنگ 36 درصد پيشرفت داشت

وي با بيان اينكه ضروري است كه جلسه ويژه‌اي در حوزه مسائل آب داشته باشيم، افزود: بيش از 36 درصد پيشرفت در ايجاد تونل سوم كوهرنگ داشتيم و سعي داريم با برنامه‌ريزي هاي در دستور كار از ايجاد بحران جديد جلوگيري كنيم.

رضايي در پاسخ به انتقاد فريده روشن در خصوص بكارگيري محدود زنان در مديريت ادارت دولتي استان اصفهان گفت: در سميرم بخشدار زن داريم و فرماندار زن نيز معرفي كرديم، ما سعي داريم از همه شايستگي‌ها استفاده كنيم.

تاریخ:
1398/01/25
تعداد بازدید:
79
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.