اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد
آغاز مراسم اعلان عمومي شروع فرايند تهيه طرح جامع شهر اصفهان
.

دقايقي پيش مراسم اعلان عمومي شروع فرايند تهيه طرح جامع شهر اصفهان با حضور معاون وزير راه و شهرسازي و مديران شهري و استاني آغاز شد.

مراسم اعلان عمومي شروع فرايند تهيه طرح جامع شهر اصفهان با رويكرد جديد با همكاري شهرداري اصفهان، اداره كل راه و شهرسازي استان اصفهان و شوراي اسلامي شهر اصفهان امروز - پنجشنبه 19 مهرماه در كتابخانه مركزي شهرداري اصفهان آغاز شد.

در اين مراسم معاون وزير راه و شهرسازي، مديران استاني، شهردار اصفهان، رييس شوراي شهر اصفهان، مديركل راه و سازي ، رؤساي تشكل‌هاي صنفي، احزاب، سمنها و نخبگان حضور دارند.

 طرح جامع، طرح بلندمدتي است كه در آن نحوه استفاده از اراضي و منطقه بندي مربوط به حوزه هاي مسكوني، صنعتي، بازرگاني، اداري و كشاورزي و تاسيسات و تجهيزات و تسهيلات عمومي مناطق نوسازي، بهسازي و اولويت هاي مربوط به آن ها تعيين شده و ضوابط و مقررات مربوط به تمام موارد و همچنين ضوابط مربوط به حفظ بنا و نماهاي تاريخي و مناظر طبيعي، تهيه و تنظيم مي شود و برحسب ضرورت، قابل تجديدنظر خواهد بود.

در واقع طرح جامع، برنامه اي است كه به صورت راهنما عمل  و خط مشي كلي سياست هاي توسعه شهري را تعيين مي كند. در نقشه هاي طرح جامع كه معمولا در مقياس 1:10000 و 1:5000 تهيه مي شود، محل استقرار و توزيع كاربري هاي شهري عمده (مثل كاربري هاي آموزشي، بهداشتي و فضاي سبز)، تراكم هاي جمعيتي، حدود حريم ها و محدوده هاي شهري (موجود و پيشنهادي) و مسير توسعه آينده شهر، توسط علايم و رنگ ها نشان داده مي شوند.

تاریخ:
1397/07/19
تعداد بازدید:
25
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.